Sklep internetowy vs. stacjonarny

sklep stacjonarny

Planujesz założyć swój biznes i otworzyć sklep. Świetnie, to Twoja szansa – teraz ją optymalnie wykorzystaj. W tym celu dobrze zastanów się, czy zainwestować w sklep internetowy, czy stacjonarny. Postawić na szybko rosnący rynek e-commerce czy wybrać tradycyjny kanał sprzedaży? A może połączyć oba rozwiązania? Dowiedz się, jakie są wady i zalety każdego z nich i które jest opłacalniejsze z Twojej perspektywy.

Sklep internetowy

Z roku na rok liczba sklepów internetowych w Polsce powiększa się dynamicznie – obecnie na rynku e-commerce funkcjonuje już prawie 25 tys. sklepów internetowych, a w 2020 r. ma być ich już ponad 30 tys. To odpowiedź na ogromne zainteresowanie Polaków zakupami w sieci. Rosnącą popularność zakupów online potwierdzają statystyki, wskazując na wzrost rynku internetowego o 7% w skali roku. Te dane mówią same za siebie i uświadamiają, że w internecie drzemie ogromny potencjał dla handlu. Nie każdemu jest jednak dane z niego skorzystać.

Bo choć internet daje ogromny i ograniczony wyłącznie barierą językową zasięg, co jest potencjalnie olbrzymią szansą na dotarcie do dużej liczby klientów, to przebić się niezwykle trudno. Znalezienie niszy jest praktycznie niemożliwe – niezależnie od branży czeka Cię ostra walka z konkurencją. Nie podołasz jej, jeśli nie posiadasz fachowej wiedzy na temat wdrażania aplikacji sklepu …czytaj więcej