Dropshipping – czym jest i kiedy warto się nim zainteresować ?

sprzedaż online

Dropshipping to nowoczesna forma współpracy pomiędzy sklepami internetowymi, a hurtowniami. Oferuje wiele korzyści, jednak nie jest pozbawiona wad. Na czym dokładnie polega? Jakie są jej zalety i wady? Komu warto ją polecić? Na te oraz inne pytania związane z dropshippingiem znajdziesz odpowiedzi w niniejszym artykule.

Zasada działania dropshippingu jest stosunkowo prosta. To obco brzmiące słowo określa rodzaj współpracy pomiędzy sklepem, a hurtownią, w ramach której zamówione w sklepie produkty dostarczane są finalnemu odbiorcy przez hurtownię. W praktyce wygląda to tak, że użytkownik, który wchodzi na stronę sklepu internetowego, składa i opłaca zamówienie, po czym hurtownia otrzymuje informację na temat tego zamówienia i realizuje je, wysyłając przesyłkę na adres klienta.

W przypadku dropshippingu sklep internetowy oferujący produkty jest więc de facto wyłącznie pośrednikiem pomiędzy konsumentem a hurtownią, gdyż jego rola ogranicza się do przekazania zamówienia do hurtowni. Co ważne, końcowy klient nie ma tej świadomości i nie musi wiedzieć, że bierze udział w transakcji odbywającej się w ramach dropshippingu. Z jakimi zaletami i wadami wiąże się ta forma współpracy? O tym przeczytasz poniżej.

Zalety

Brak konieczności inwestowania w towar

Z takiej, a nie innej konstrukcji dropshippingu wynika wiele zalet dla właściciela sklepu internetowego. Pierwsza i najoczywistsza to brak konieczności inwestowania w dużą ilość towaru, co do …czytaj więcej