Pozycjonowanie czy Adwords – co wybrać?

adwords

Przed tym dylematem staje wielu przedsiębiorców chcących pozyskać odbiorców w Internecie. Jeżeli również zastanawiasz się, która usługa jest dla Ciebie odpowiedniejsza, przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

Google Adwords – linki sponsorowane

Google Adwords to usługa polegająca na zakupieniu linków sponsorowanych wyświetlających się w wyszukiwarce Google ponad i pod wynikami organicznymi. Do jej największych plusów należy zaliczyć błyskawiczne rezultaty – jedyne, co potrzeba, żeby zacząć zbierać ruch z wyszukiwarki, to doładowanie konta i konfiguracja reklam. Efekty są widoczne natychmiast.

Sporą zaletą jest też elastyczność Google Adwords – tylko od Ciebie zależy, czy reklamy będą wyświetlane przez całą dobę, czy wyłącznie w określonych godzinach. Możesz również dowolnie ustalać ich treść i strony docelowe, do których mają być odsyłani użytkownicy po kliknięciu w link, a także swobodnie definiować budżet, koszt kliknięcia czy słowa kluczowe, pod którymi będą pokazywać się Twoje reklamy.

Wady linków sponsorowanych? Można wymienić dwie podstawowe: pierwsza to brak zaufania ze strony wielu internautów do reklam Adwords, które są przez nich po prostu pomijane, a druga to krótkotrwały efekt, ponieważ brak środków na koncie oznacza automatyczny brak linków w wyszukiwarce. Ponadto konfiguracja i administracja usługą Adwords wymagają doświadczenia i wiedzy – w przeciwnym razie może ona nie przynieść oczekiwanych rezultatów …czytaj więcej