SEO Trendy 2018

Co nas czeka w 2018 r. w branży SEO? Jakie trendy zdominują pozycjonowanie w zbliżającym się czasie? W niniejszym artykule staram się odpowiedzieć na te pytania, przedstawiając listę najważniejszych zmian i tendencji, w kierunku których będzie podążało pozycjonowanie.

Szybkość ładowania strony

Google otwarcie mówi o tym, że prędkość działania strony jest uwzględniana w wynikach wyszukiwania jako ważny czynnik rankingowy. Firma ujawniła nawet, że od lipca 2018 r. pozycje witryn, które wczytują się bardzo wolno, zostaną mocno obniżone w mobilnych wynikach wyszukiwania. A że coraz więcej użytkowników korzysta ze smartfonów i tabletów, szybkość działania witryny będzie jeszcze istotniejsza.

Content

Nie od dziś wiadomo, że na najwyższych pozycjach wyników wyszukiwania Google stara się pokazywać strony z wartościową treścią, która odpowiada na potrzeby i problemy użytkowników. W 2018 r. ten trend stanie się jeszcze bardziej wyraźny, a ranking zostanie zdominowany przez witryny o charakterze poradnikowym, fachowym. Dobrze zoptymalizowane, wyczerpujące pod względem merytorycznym i bogate w treść witryny będą się pozycjonowały szybciej i łatwiej niż ubogie w content strony. Zresztą Google staje się coraz mądrzeje i skuteczniej potrafi rozróżnić treść wartościowe dla użytkownika od spamu.

Mobile

Od miesięcy Google prowadzi zaawansowane testy mechanizmu mobile first, którego założenie polega na tym, że przy układaniu rankingu wyszukiwarka będzie opierała się na danych …czytaj więcej